EN fa

بایگانی بخش معرفی و نقد کتاب

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 8 | تعداد کل بازدید های مطالب: 962 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱ -

پیدای و پنهان استارت‌آپ

 استارت‌آپ یک مجموعه نوپا است که راه حل نوینی را برای یک مسأله ارائه می‏کند، در‌ حالی ‌که تضمینی برای موفقیت مجموعه از طریق راه حل ارائه شده وجود ندارد. از طرفی، باید بدانیم که شرکت‏های بزرگی مانند مایکروسافت، گوگل، فیسبوک، ابتدا نوعی استارت‌آپ بوده‌اند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ -

آیین‌‌نامۀ ارتقا اعضای هیئت‌علمی آسیب‌ها، تحلیل‌ها، راهکارها

 آیین نامۀ ارتقا اعضای هیئت علمی اصلی‌ترین ابزار سیاستگذاران آموزش عالی برای جهت‌دهی به سیاست‌های علم و فناوری و افزایش تولیدات پژوهشی در سال‌های اخیر بوده است.

img_yw_news
شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ -

پیشنهادات فلسفی معاصر برای دانشگاه: به سوی فلسفۀ آموزش عالی

این مجلد با احیای یک گفتار دیرپا در درون دیسیپلین فلسفه کار خود را آغاز می‌کند که به اعتقاد ما، ابزاری نیرومند برای مقابله با معضلات معاصر دانشگاه و تصویرسازی مجدد و خلاقانه‌ از بسیاری از آن‌هاست.

img_yw_news
شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ -

پیشگامان جغرافیا در قلمرو اسلام

با اطلاعاتی که از شرح‌حال جغرافی‌دانان در پهنۀ قرون اسلامی در دست است تا قبل از حکومت قاجارها در طول ۱۲ قرن، فقط ۲۶ جغرافی‌دان نمونه در این پهنه پا به عرصۀ ظهور گذارده‌اند که قابل تقدیرند.

img_yw_news
شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ -

پیشبرد روش آموزش محیط زیستی

کتاب«پیشبرد روش آموزش محیط زیستی»، بر نحوه آموزش موثر محیط زیستی تمرکز کرده است و برای کسانی که علاقمه مند به محیط زیست و منابع طبیعی هستند و مایل اند دانشی برای آموزش و نیز دانشی برای کنش محیط زیستی بیابند عالی است.

img_yw_news
چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ -

مطالعۀ چگونگی تأثیر تحصیلات عالی زنان  بر ابعاد مختلف زندگی خانواده

یافته‌های تحقیق نشان داد که تحصیلات عالی زنان بر متغیرهای جمعیت‌شناختی، متغیرهای نگرشی خانواده و رفتارها و عملکردهای خانواده اثر داشته است

img_yw_news
چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ -

دستاوردها و چالش‌های حضور زنان در آموزش عالی: با تأکید بر مسائل اجتماعی

در پژوهش حاضر دلایل متعددی سوق زنان به مسئلۀ جرائم و آسیب‏های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته است. در این شرایط این سؤال مطرح می‏شود که تا چه میزان می‌‏توان مقولۀ آسیب اجتماعی زنان را به تحصیلات آکادمیک مرتبط ساخت؟ به‌عبارت‌دیگر، آیا دانشگاه و حضور در فضای دانشگاه، در افزایش جرم زنان مؤثراست؟