EN fa

نظام دانش در عصر دیجیتال با حضور عضو هیئت علمی مؤسسه

 | تاریخ ارسال: 1401/3/18 | 
به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی به نقل از روابط عمومی انجمن انسان شناسی و فرهنگ، جلسه چهل و چهارم مؤسسهٔ انسان شناسی و فرهنگ دربارۀ کتاب «وضعیت دیجیتال و نظام دانش» برگزار خواهد شد. در این جلسه آقای حامد طاهری کیا (عضو هیئت علمی موسسۀ مطالعات فرهنگی و اجتماعی) نویسندۀ کتاب، به پرسش‌های مخاطبان پاسخ خواهد داد.
دربارۀ کتاب وضعیت دیجیتال و نظام دانش به قلم حامد طاهری کیا
جهان مدرن را می‌توان به وسیلۀ مطالعۀ شیوه‌هایی که سیاست‌ها، فرهنگ‌ها و اقتصادها به یکدیگر پیوند خوردند بررسی کرد. پس از دوران نوزایی و گذار از قرون تاریک وسطی، بشر در برابر جهان هستی ایستاد و دربارۀ خودش و نیروهای شکل‌دهندۀ آن پرسش کرد. عصر روشنگری را باید دورۀ جستجو و تلاش برای روشن کردن وضعیت تاریخی شیوه‌های پیوند خوردن نیروهای جهان هستی به یکدیگر دانست. از این رو هر موقعیت مدرنی ناگزیر است تا دربارۀ شیوه‌های تاریخی پیوند خوردن نیروهای جهان هستی و جهان اجتماعی بپرسد و پیرامون آن نوآوری کند و این نظام دانش مدرن را شکل می‌دهد. بدین ترتیب عصر و وضعیت دیجیتال دوره‌ای تازه از تاریخ مدرن است که حقیقت و نظام دانش دچار تحول شده است. زیرا نیروی غیرانسانی ماشین دیجیتال، زبان الگوریتم، هوش مصنوعی، نرم‌افزارها و اپلیکیشین‌ها آنچنان وضعیت پیوند نیروهای شکل‌دهندۀ جهان را تغییر داده‌اند که نیاز است دربارۀ ایدۀ مدرنیته و نظام دانش بازاندیشی کرد. بنابراین هدف اصلی کتاب بازخوانی وضعیت مدرن برای رسیدن به تبیین وضعیت دیجیتال و طرح کردن نظام دانش است.
زمان: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵ به وقت تهران، در صفحه‌ی رسمی اینستاگرام انسان‌شناسی و فرهنگ
این برنامه بر اساس پرسش و پاسخ انجام می‌گیرد. پرسش‌های خود را به ایمیل زیر ارسال کنید، یا در طول برنامه در بخش سوالات لایو قرار دهید.

Zohreh.DodangehGmail.Com
آدرس صفحۀ رسمی انسان شناسی و فرهنگ در اینستاگرام
Anthropology_iran

 
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 214 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر