نشست مجازی دید و بازدید نوروزی در مؤسسه برگزار شد

نشست مجازی دید و بازدید نوروزی اعضای هیئت علمی و کارکنان مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نخستین روز کاری این مؤسسه در سال جدید برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، دکتر حسین میرزائی رییس مؤسسه طی سخنانی در این نشست ضمن تبریک سال جدید و گرامیداشت یاد استادان فقید علوم اجتماعی که در سال ۱۳۹۹ درگذشتند و همچنین ابراز تاسف از فقدان ناگوار هزاران نفر از هموطنان در اثر پاندمی کرونا و طلب رحمت و مغفرت برای آنان اظهار داشت: به رغم تمامی مشکلات و محدودیت‌های بی سابقه ناشی از این پاندمی با همت و تلاش مضاعف اعضای محترم هیئت علمی و کارکنان مؤسسه نه تنها وقفه‌ای در روند فعالیت‌های تحقیقاتی مؤسسه ایجاد نشد که موفقیت‌ها و دستاوردهای پژوهشی قابل توجهی نیز در این مدت حاصل شد.
وی با اشاره به ارتقای ساختار پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به موسسه در سال ۱۳۹۹ از اهتمام ویژه محققان مؤسسه به پرداختن به تبعات مختلف پاندمی کرونا بر حوزه‌های مختلف علم و آموزش عالی خصوصا در ابعاد اجتماعی و فرهنگی تقدیر کرد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال جدید شاهد مهار بحران کرونا، کاهش مشکلات و بهبود شرایط اقتصادی کشور باشیم.

دکتر رضا ماحوزی، معاون پژوهشی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی هم با تبریک سال جدید و آرزوی سالی سرشار از سلامتی و موفقیت برای همگان اظهار داشت: اعضای هیئت علمی و محققان همکار مؤسسه در سال گذشته تحقیقات و مطالعات وسیعی در زمینه تأثیرات پاندمی کرونا بر آموزش عالی و نظام علم و فناوری در ابعاد مختلف و نحوه مواجهه با آن داشتند که نتایج آن در قالب‌های مختلف از جمله گزارش‌های سیاستی، کتاب و مقاله و … ارائه شد. همچنین مجموعه نشست‌های تخصصی‌ای با همکاری معاونت‌های مختلف وزارت علوم توسط مؤسسه برگزار شد که در آن‌ها صاحبنظران مختلف این حوزه به بررسی مقوله آموزش الکترونیکی و دیگر الزامات نظام آموزش عالی کشور پرداختند. وی سال ۱۴۰۰ را سال خوشه‌چینی برنامه‌ها و طرح‌های تعریف شده در سالیان قبل دانست و ابراز امیدواری کرد مؤسسه همچون گذشته، فراتر از برنامه‌های کوتاه مدت، به برنامه کلان آموزش عالی توجه کند و بتواند در سال‌های آینده نیز منشأ اثر باشد.

در ادامه این نشست آقای علی میرزایی، معاون اداری و مالی و مدیریت منابع و جمعی از اعضای هیئت علمی و کارکنان مؤسسه نیز در سخنانی کوتاه ضمن تبریک سال جدید و آرزوی روزهایی بهتر برای همگان بر عزم خود برای تداوم پرشتاب‌تر روند رو به رشد فعالیت‌های تحقیقاتی و دستاوردهای بیشتر مؤسسه در سال جدید تأکید کردند و راهکارهای پیشنهادی چندگانه‌ای را ارائه دادند.

دسته بندی: اخبارتازه‌هاگفت‌و گو

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *