چهارمین همایش سالانه انجمن علمی مطالعات صلح ایران با مشارکت مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود

چهارمین همایش سالانه انجمن علمی مطالعات صلح ایران با عنوان «چشم‌انداز صلح در خاورمیانه، بحران‌های نوظهور و سیاست‌های قدیمی»، ۱۸ دی ماه با مشارکت مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی در افتتاحیه این همایش که ساعت ۹ صبح با ارائه گزارشی از سوی دکتر سید عبدالامیر نبوی، عضو هیئت علمی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی و دبیر همایش آغاز می‌شود، دکتر مجتبی مقصودی، رئیس هیئت مدیره انجمن، آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد و خانم رباب صدر، سخنرانی می‌کنند. در ادامه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲، پنل اول همایش با عنوان «صلح در خاورمیانه با محوریت همه‌گیری کرونا» برگزار می‌شود و از ساعت ۱۲۱:۳۰ تا ۱۴:۱۵ پنل دوم با عنوان «سیاست و صلح در خاورمیانه» برگزار می‌شود.
در ادامه در پنل سوم همایش که با عنوان «مسائل فرهنگی و صلح در خاورمیانه با محوریت آموزش عالی» برگزار می‌شود، صاحبنظرانی از جمله دکتر رضا ماحوزی، معاون پژوهشی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی به بررسی نقش آموزش عالی و دیپلماسی علم و فناوری در تحقق صلح در خاورمیانه می‌پردازند. عنوان سخنرانی دکتر ماحوزی، «آموزش عالی خادم و آموزش عالی منادی صلح در قرن بیستم؛ درس‌هایی برای قرن بیست و یکم» است.

برنامه همایش

پوستر همایش

 

دسته بندی: اخباراخبار علمیاخبار همایش‌هاتازه‌هاگفت‌و گو

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *