سال اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال مبارک باد       مشروح بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی    کتاب «نگارش رسانه‌ای» به شکل دیجیتال عرضه شد    

English
 
 
جستجولیست خبرها
علمی و فرهنگی 
اخبار دانشگاه 
فناوری اطلاعات 
 
مشروح بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
 در اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به طور سرزده از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه، دکتر فرهادی با حضور در جمع اعضای هیئت علمی و کارکنان پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، سالگرد پبروزی انقلاب اسلامی را تبریک و به ذکر خاطره ای از روزهای منتهی به 12 بهمن سال 1357 و حضور در بهشت زهرا(س) پرداخت.
 
وی از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی  به عنوان اطاق فکر وزارت علوم ذکر کرد که می تواند در برنامه ریزی فعالیت ها و پاسخگویی وزارت علوم به نیازهای جامعه نقش ایفا کند و بهتر است در این زمینه از نظرات صاحبنظرانی که دغدغه های علمی و فرهنگی دارند استفاده کند.
 
دکتر فرهادی ضمن تقدیر از آثار تولید شده، ترجمه و تالیف و پژوهش های مرتبط با فرهنگ دانشگاهی و آموزش عالی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی  اظهار داشت: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از نتایج این پژوهش ها و کتاب های منتشره استفاده کرده و طرح های پژوهشی مرتبط با حوزه فرهنگ و جامعه را به این پژوهشکده واگذار کنند.
 
وزیر علوم تاکید کرد: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به آینده نگاری آموزش عالی توجه بیشتری بکند و برای انجام پژوهش های لازم در خصوص رشته های تحصیلی بین رشته ای و کاربردی شدن رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی برنامه ریزی کند.
 
در ادامه این نشست دکتر حسین میرزایی رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، ضمن سپاس از حضور وزیر علوم در این پژوهشکده و با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گزارشی از فعالیت های انجام شده در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی را ارائه کرد.
 
وی گفت: تاکنون در پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی230 عنوان کتاب تالیف و ترجمه شده است که 25 عنوان آن  متعلق به دو سال اخیر است.
 
رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، ماموریت اصلی این پژوهشکده را انجام مطالعات فرهنگی و اجتماعی، آموزش عالی و علم و فناوری دانست و گفت: این پژوهشکده حامی انجمن های علمی علوم انسانی است و  در برگزاری همایش ها و  انتشار مشترک آثار علمی با این انجمن ها همکاری می کند.
 
 رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی ابراز امیدواری کرد با حمایت وزارت علوم، این پژوهشکده بتواند نقش پررنگ تری در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های آموزش عالی کشور ایفا کند.
 
وی در خصوص ساختار پژوهشکده اظهار داشت: گروههای پژوهشی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی شامل  گروههای مطالعات اجتماعی، مطالعات فرهنگی،مطالعات زنان و مطالعات آینده نگر است که همه این گروهها و اعضای هیئت علمی آن دارای برنامه پژوهشی سه ساله هستند.
 
دکتر میرزایی گفت: برنامه سال 1396 پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، اختصاص یک میز پژوهشی برای هر هضو هیئت علمی است تا بر اساس ماموریت و اعتبار مالی مشخص، فعالیت های پژوهشی خودرا انجام دهد و در خصوص موضوع پژوهشی خود به تشکیل اطاق فکر، انتشار کتاب ، برگزاری همایش و تعریف طر ح های پژوهشی مبادرت کند.
 
 
  
 
 
ادامه...
 
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی است..
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت مهندسی آتیه پرداز